Isover

Referenční dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Pasivní dům Svépomocí.cz

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 13 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

285 m2

Základní popis

Dům je koncipován pro potřeby 6-ti členné rodiny s alternativním řešením tak, aby bylo možné v přízemí jednoduše využívat samostatnou oddělenou garsoniéru pro prarodiče. Dům je orientován na pozemku s přístupem ze severní strany. Za vjezdem na pozemek je zpevněná plocha pro parkování dvou osobních vozidel s návazností na garáž pro jeden osobní automobil. Za vstupem do zádveří domu mineme dveře do technické místnosti a pokračujeme do centrální haly, která tvoří samostatné srdce objektu. Z haly je přístupná koupelna, WC, ložnice se samostatnou šatnou, prádelna provozně spojující halu s garáží a skladem zahradní techniky. Dále je z haly přístupný rozlehlý obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou. Za kuchyňským koutem je ukryta spíž. Horní patro je převážně ložnicového charakteru. Nechybí samostatné WC, koupelna a dvě pracovny se vstupem na terasu nad garáží. Každý z pokojů je vybaven samostatnou šatnou.

 

Realizace domu probíhá pod záštitou iniciativy Svépomocí.cz a celý postup stavby včetně možností účastnit se instruktážních workshopů můžete sledovat na webu www.svepomoci-zive.cz.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Dům je postaven na betonových pasech šířky 70cm nad kterými jsou dvě řady ztraceného bednění.

Obvodové stěny


První řada zdiva je z cihel Porotherm 30 T Profi založených na deskách pěnového skla. Ostatní vrstvy obvodového zdiva jsou vyzděny z cihel Porotherm 30 Profi Dryfix – broušené cihly zděné na pěnu. 

Stropy


Oba stropy jsou monolitické betonové konstrukce bedněné ze spodní strany pomocí MIAKO vložek a POT nosníků.

Střecha


Cihlový dům je doplněn pálenou střešní krytinou Tondach Stodo 12.

Tepelné izolace

Objekt je navržen s masivním vnějším zateplením materiály společnosti ISOVER. Na fasádě bude použit šedý polystyren ISOVER GREY WALL o tloušťce 28cm do kterého budou zasazena okna v rámci předsazené montáže. Stejnou tloušťku izolantu najdeme také v základech a soklové části domu. Izolace do čisté podlahy v 1.NP tvoří polystyrenové desky do celkové výšky 30cm od podkladního betonu. 40 centimetrovou tloušťku izolace najdeme také v půdním prostoru domu.

Způsob topení a ohřevu TUV

Vytápění zajišťuje systém podlahového vytápění Giacomini s otopnými tělesy pouze v koupelnách. Zdrojem tepla bude tepelné čerpadlo Regulus CTC v provedení vzduch/voda EcoAir 406 s tepelnou centrálou EcoZenith i250. Systém využívá energii z obnovitelných zdrojů, kterou dále převádějí na teplo využitelné pro vytápění objektu a přípravu teplé vody. Uvedená tepelná centrála bude doplněna o zařízení pro napojení solárního systému.

Větrání

Řízené větrání domu zajišťuje rekuperační jednotka Sentinel Kinetic Plus B od společnosti REGULUS.

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

REALIZACE

Další dodavatelé

OKNA.EU