Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům Bungalow 13 individuál

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 85 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

92 m2

Základní popis

Rodinný dům bungalow 13 individuál je přízemní nepodsklepený dům menší velikostní kategorie. Projekt jsme si nechali přizpůsobit z typového. Dům není klasické výšky, je snížen na obvodových zdech na 1,8 m od projektové 0. Díky tomu bude strop vypadat jako v podkroví, ale v obývacím pokoji a kuchyni budou přiznané kleštiny. Dispozice je 3+1, kde obývací pokoj je spojen s kuchyní a je orientován na jihozápadní stranu. Dětský pokoj a ložnice jsou naopak na východní straně, odděleny od společenských místností. Od projektu jsme vyžadovali malou energetickou náročnost, jednoduchý, ale přitom netradiční vzhled domu.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pasy jsou z prostého betonu C12/15 v nezámrzné hloubce 900 mm na štěrkovém podsypu. Pasy jsou pod vnějšími i vnitřními zdmi. Poté byli vyskládány dvě řady ztraceného bednění o šířce 300 mm, proarmovány a vylity betonem C12/15. Vnitřní prostory byli zavezeny vybagrovanou zeminou (štěrkopísek) a po 500 mm hutněny. Zbylých 150 mm po hranu ztraceného bednění zavezeno štěrkem o frakci 4 – 32 mm a zhutněno. Místo dřevěného bednění pro desku jsem použil desky XPS o síle 80 mm, které jsem lepil a následně kotvil, přeskočil jsem tím montáž a demontáž dřevěného bednění a zároveň zateplil perimetr domu. Poté byli položeny KARI sítě 150/150/6, které jsem vypodložil do výšky 50 mm (do spodní 1/3 desky). Deska vylita betonem Cemex Compacton C16/20.

Obvodové stěny


Zdivo jsme zvolili Ytong. Po doporučení – největší přesnost, nejmenší lámavost a kvalita z dostupných porobetonů. Obvodové zdivo je Ytong Lambda+ 375 mm, vnitřní zdivo Ytong P4-500 250 mm. Na věnec byli použity Ytong U-profily, proarmovány a vylity betonem C20/25.

Stropy


Sádrokartonový podhled Rigips zavěšený na krokvovém nástavci a závěsech Rigips.

Střecha


Střecha je sedlová s dvěma vikýři o sklonu 20°. Krytina je betonová Bramac classic protector černé barvy. Oplechování a svody jsou z titan-zinku, hromosvod z nerezu.

Tepelné izolace

Dle projektu :

Zdivo : bez zateplení

Základy : Isover Perimetr EPS 60 mm

Podlaha : Isover EPS Grey 130 mm

Střecha : Isover UNI 140 mm mezi krokve, 140 mm pod krokve

 

Mé dodatečné zateplení oproti projektu:

Zdivo : Isover EPS GreyWall 140 mm

Základy : místo 60 mm, XPS 80 + 50 mm

Střecha : Isover UNI, místo 2 x 140 mm, 2 x 180 mm

Způsob topení a ohřevu TUV

Zdrojem tepla bude tepelné čerpadlo vzduch / voda ve splitovém provedení a o jmenovitém výkonu 6,5 kW. Vnitřní jednotka tepelného čerpadla obsahuje akumulační nádrž s koaxiálním kondenzátorem a s objemem 24 litrů, která je doplněna elektrokotlem o výkonu 6 kW. Systém vytápění bude teplovodní nízkoteplotní systém s otopnými tělesy a Fan-coilem před francouzskými dveřmi. Teplá voda bude připravována v nepřímotopném zásobníkovém ohřívači o objemu 190 litrů, který je součástí vnitřní jednotky tepelného čerpadla.

Větrání

Bez rekuperace.

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Radek, je mi 31 let, jsem vyučen jako mechanik-elektronik, ale pracuji jako tiskař ofsetového stroje. S Manželkou máme 5 letého syna a čekáme další přírůstek koncem května. Stavíme v rodné vsi manželky, kde jsme před 8 lety koupili pozemek a loni jsme se rozhodli, že postavíme dům. Stavím z 90% svépomocí, občas s pomocí rodiny nebo zedníků ze vsi.

REALIZACE

Architekt

Projekt je od projekční firmy G servis. Návrh vychází z projektu bungalow 13, který jsme si nechali upravit podle našich představ. Firma G servis je uznávaná a nám byla svými projekty nejblíže našim představám. http://www.gservis.cz

Realizační firma

Stavba je realizovaná svépomocí

Další dodavatelé

Ytong, Bramac, DEK