Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Novostavba RD v Ústí nad Orlicí – Hylváty – Morkesovi

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 87 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

214 m2

Základní popis

Jedná se o rodinný dům vytvořený dle individuálního projektu investora. Dům je postaven v Ústí nad Orlicí v k.ú. Hylváty. Jedná se o dvoupodlažní nepodsklepený objekt, který je z části zastřešený sedlovou střechou a z části pultovou střechou. Hlavní krytý vstup do objektu je situován dle polohy parcely z východní strany. V rámci 1.NP jsou místnosti: zádveří se vstupy do hlavní chodby domu se schodištěm, dále do posilovny a technické místnosti.. Z chodby v 1. NP jsou poté vstupy do obývacího pokoje, jídelny s kuchyní, pokoje, koupelny a místnosti WC. Z jídelny a obývacího pokoje jsou prostřednictvím velkých francouzských oken vstupy na přilehlou terasu a zahradu o velikosti cca 3000m2. Dále po schodišti vejdeme do chodby 2.NP, kde jsou dva dětské pokoje, ložnice, koupelna a místnosti WC. Nad kleštinami je půdní prostor.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Podkladní betony jsou provedeny z betonu B 15 v tl. 100mm a jsou vyztuženy svařovanou sítí "S" ø6.100/6.100. Násypové vrstvy pod podkladní betony jsou provedeny ze štěrku fr. 11-22mm a byly hutněny na hodnotu 0,2MPa. Pod příčkami je do podkladního betonu v metrové šířce přidána síť "S" ø8.100/8.100

Obvodové stěny


Materiál obvodového nosného zdiva bude z broušených cihelných bloků Heluz PLUS 36,5 (247/365/249mm) pevnosti P10, na Heluz celoplošné lepidlo pro tenké spáry.

Stropy


Nad 1.NP je Heluz strop z keramobetonových stropních nosníků Heluz MIAKO a keramických stropních vložek Heluz MIAKO 15/62,5 a 15/50, pod příčkami jsou vložky Heluz MIAKO 8/62,5 a 8/50 na výšku stropu v hlavní části objektu 210mm. Zmonolitnění stropu je betonem B20.

Střecha


Konstrukce krovu hlavní části domu je vaznicové soustavy a je tvořená dřevěnými krokvemi 100/180mm osedlanými na pozednicích 140/120mm a v hřebeni na vrcholové vaznici 140/180mm. Střešní krytina je keramických tašek Röben o sklonu 30°, pokládána na latě 60/40mm a kontralatě 60/40mm

Tepelné izolace

Obvodové zdivo bude zatepleno minerální vatou Isover TF, tl. 120mm. Do podlah v 1.NP bude vložena tepelná izolace polystyren EPS 70 Z v tl. 80mm, v podkroví bude použita kročejová izolace ISOVER N v tl. 40mm. Do střešního pláště bude vložena tepelná izolace Isover Domo v celkové tl. 300mm ve dvou vrstvách (180mm mezi krokvemi a 120mm pod krokvemi).

Způsob topení a ohřevu TUV

Vypění objektu a ohřev TUV bude tepelným čerpadlem s plošným kolektorem. Dále bude v domě krb na pevná paliva.

Větrání

prozatím není uvažováno o řízeném větrání

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenujeme se Kamil a Šárka Morkesovi a jsme ve věku 30let. Našim celoživotním snem bylo postavit si vlastní dům. Vzhledem k tomu, že jsme na stavbu domu nijak zvlášť nespěchali, tak jsme měli dost času na to, abychom našli to správné dispoziční řešení, které by nám co nejvíce vyhovovalo. Zároveň jsme z mnohé literatury a ze zkušeností našich přátel a rodiny vybírali nejlepší variantu z čeho dům postavit, čím ho zateplit a čím ho vytápět. Na realizaci projektu jsme si vybrali paní projektantku Ing. Janu Urbanovou, Kamenec u Poličky 26, 572 01 Polička, která nám k plné spokojenosti projekt vytvořila. Na bydlení v novém domě se velmi těšíme a jsme plně přesvědčeni, že jsme s výběrem materiálů neudělali žádnou chybu.

REALIZACE

Architekt

Ing. Jana Urbanová, Kamenec u Poličky 26, 572 01 Polička

Realizační firma

Svépomocí

Další dodavatelé

ISOVER, Heluz, Röben, IVT,