Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Náš domeček

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 102 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

120 m2

Základní popis

Dům typu bungalov, dispozice 3 +1 s garáží, je uspořádán podle mého vlastního návrhu včetně orientace na světové strany, což doufám přispěje i k úspoře na vytápění.  Orientace domu - garáž na severní straně. Hlavní obytná část s kuchyní na straně jižní. Ložnice a šatna na západní stranu. Pokoj, koupelna, WC na straně východní. Okna v domě jsou použita trojskla s předokenními roletami (Vekra), což by mělo zvýšit tepelné úspory.  Pro pohodlný vstup jsou vstupní dveře a garáž. vrata vedle sebe. Uvažujeme ještě o propojení garáže a vstupní síňky dveřmi. Z hlavní obytné místnosti bude vstup na terasu. V hlavní obytné místnosti bude krb pro občasné přítápění.  Topení bude podlahové, plynovým kotlem se bude ohřívat i voda. Kotel bude instalován uprostřed mezi koupelnou, WC a kuchyní, což by mělo přispět k minimálním ztrátám teplé vody k jednotlivým bateriím.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Železobetonová deska, základový pas 1m hluboko. Materiál – beton C25/30 – XC3, kari síť 8 x 150 ve dvou vrstvách.

Obvodové stěny


160 x 60 vyplněné stříkanou pěnou, z venku obložené dřevovláknitou deskou EGGER DHF 20mm (difuzně otevřená) a zaizolované minerální fasádní vatou 200mm, stěrka s perlinkou a barevnou omítkou. Zevnitř obloženo OSB EGGER 15mm(parobrzda), sádrokartonové desky.

Stropy


OSB EGGER desky 15mm montované na vazníky a sádrokarton. Zaizolováno stříkanou pěnou, nebo minerální vatou.

Střecha


konstrukce vazníková, krytina Tondach - STODO 12 břidlicově černá

Tepelné izolace

podlaha –podlahový polistyren 150mm, obvodové zdi - stříkaná izolace 150mm (mezi KVH hranoly) + fasádní minerální vata 200mm, strop – stříkaná izolace nebo minerální vata (pokud bude nějaký ůspěch v soutěži) 300mm.

Způsob topení a ohřevu TUV

Plynový kotel - pro podlahové vytápění a ohřev vody, v domě bude i krb, ale s tím se počítá jen jako příležitostné přitápění (na pohodu)

Větrání

Přirozené okny, o žádné rekuperaci, klimatizaci neuvažuji, nemám v to důvěru (problémy s čištěním, alergie atd. konkrétní zkušenost z práce).

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Marek Mádr, se svojí přítelkyní Lenkou jsme řešili bydlení. A rozhodovali jsme se mezi panelákem a domkem. Rozhodli jsme se pro stavbu. Pracuji jako mechanik a se stavěním jsem nějaké zkušenosti získal při rekonstrukci starší vily, kterou jsem dělal prakticky sám. Takže stavbu dělám svépomoci, na některé práce si najímám pracovníky na které jsem získal od svých známých dobré reference.

REALIZACE

Architekt

ing.Trokan Martin

Realizační firma

stavím svépomoci, na některé práce si najímám pracovníky pouze na doporučení

Další dodavatelé

okna Vekra, stříkaná izolace HDT Car s.r.o. – stříkané zateplení, střešní krytina Tondach