Isover

Oceněný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Dům u potoka, Nová Ves

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 50 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

220 m2

Základní popis

Rodinný dům u potoka, Nová Ves splňuje všechna očekávání nejen z hlediska energetické úspornosti, ale také z hlediska komfortu bydlení. Poskytuje maximální prostor a je promyšlený do posledního detailu tak, aby vyhovoval i nejnáročnějším majitelům. Dispozice 5 + 1 s venkovní garáží rodinného domu jsou přizpůsobeny moderní rodině. Obývací pokoj v přízemí nabízí snadný přístup na zahradu a terasu. Díky velkým francouzským oknům je v interiéru dostatek světla. V podkroví budete mít naopak soukromí. Díky skvělým zvukově-izolačním vlastnostem našeho stavebního materiálu budete mít klid i u rušnější silnice. Zdilo se z vápenopískových cihel KM beta, střecha má přiznané krovy.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Založení objektu je plošné s využitím základových pásů. Základové pásy jsou z prostého betonu třídy C20/25 XC1. Do betonového základového pásu se osadily ocelové trny pro uchycení základových tvárnic a vodorovné armovací sítě. Na betonové pásy se provedlo základové zdivo z prefabrikovaných základových tvárnic (500/300/245mm) zaletých betonovou směsí C20/25 XC1. Po navezení a vyrovnání štěrkopískové vrstvy tl. 150mm a následného zdusání povrchu se provedl podkladní beton C20/25 XC1 tl. 150mm s vložením 2x armovacího síta oka 6/100-6/100mm. Síť byla položena u obou líců betonové desky.

Obvodové stěny


vápenopískové zdivo KM beta 240mm, fasáda sibiřský modřín

Stropy


dřevěné přiznané stropy s izolací PIR

Střecha


Ruuki classic RAL 7024, skryté okapy

Tepelné izolace

fasáda 300mm ISOVER, střecha PIR 300mm, podlahy 180 EPS, sokl 240EPS

Způsob topení a ohřevu TUV

teplovodní výměník BEF AQUATIC WH V 70 , akumulační nádoba 600L, podlahové topení

Větrání

aktivní rekuperace Nilan VPL K 15

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Leoš a jsem profesí advokát. Moje žena Jana je finanční poradce, syn Ondra chodí na střední školu. Přáním mé rodiny bylo mít postavený dům ve vysoké kvalitě a mít ho navržen jako nízkoenergetický/ pasivní pro získání dotace z programu Zelená úsporám. Všechna přání rodiny dokázala stavitelská firma naplnit a náš nový dům bude za chvíli hotov. A nejlepší je, že se nám podařilo získat i dotaci.

REALIZACE

Architekt

Ing. Arch. Tomáš Hlavsa

Realizační firma

Rovestav, s.r.o.