Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Vestavba podkroví

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 97 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

115 m2

Základní popis

Rekonstrukce domu spočívá nejen v přistavění podkroví, kde budou dva dětské pokoje, ložnice a toaleta, ale víceméně v nahrazení stávajících rozvodů vody, odpadů, topení a elektřiny v celém domě. Nová hřebíková železobetonová zpevňující podlaha v podkroví vytvoří komfortní staticky pevnou podlahu, pod kterou jsem mimo plány umístil Isover Domo Plus jako tepelnou i zvukově izolační vrstvu mezi záklopy. Kompletní nová vazba se střešní krytinou, čtyřmi střešními okny a klempířskými prvky zateplená Isoverem Unirol Profi. Dále potom kompletní nové omítky ve stávajícím 1.NP, nové podhledové stropy, nové dveře a okno (více světla ze západní strany do kuchyně) na novou terasu spojenou schody přímo na zahradu. Dále úplně nová přístavba, kde je umístěna zbrusu nová koupelna ( z prvního pohledu se zdá být jakoby vystrčená z domu a i tudíž trochu z ruky, ale je to určitě mnohem lepší řešení, než je zatím ještě stávající koupelna, která je vestavěna do kuchyně. Dále bude následovat zateplení nově vyrovnaných a pokrytých podlah v 1.NP od sklepních prostorů a zateplení již teď zeteplené podlahy pod novou koupelnou. Pokoje v 1.NP budou propojeny do jednoho celku vybouráním příčky a bude také nově přistavěn krb ke komínu jako částečná alternativa topení. Celý domek bude mít i novou fasádu, pod kterou se skrývá nové zateplení obvodového zdiva.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Kamenné

Obvodové stěny


Plná cihla, Porfix a Ytong

Stropy


Železobetonové s dřevěným trámkovým polštářem a krytím smrkovými deskami, trámová konstrukce s dřevěnými záklopy.

Střecha


Sedlová, dřevěná vazba s minerální vatou, krytina pálená taška

Tepelné izolace

Isover EPS GreyWall 140 mm (Kingspan Kooltherm K5 90 mm) Kingspan Kooltherm K5 90 50 mm, Isover DOMO PLUS 200 mm, Isover UNIROL PROFI 2x 160 mm, Isover EPS 70F 80 mm, Isover DOMO 140 mm, Isover DOMO 100 mm

Způsob topení a ohřevu TUV

Stávající plynový kotel Protherm 17,5 kW, krbová vložka 5-10 kW, nádoba na TUV Dražice 125L vyhřívaná smyčkou z plynového kotle.

Větrání

Klasické okny a dveřmi

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Michal  Pracuji jako hasič a jsem zaměstnaný u HZS JmK Brno. Sloužím ve Vyškově, kde také i bydím. Jsem rozvedený. Žena i děti bydlí mimo Vyškov. Na plánovanou a již částečně realizovanou rekonstrukci jsem zůstal sám. Peněz není nazbyt a tak jsem se i rozhodnul stavbu provádět svépomocí. Občas mi přijde pomoci kamarád nebo otec, který s mojí mámou bydlí hned vedle mě. Ale i tak jsem z drtivé většiny času na stavbě sám. Jelikož jsem rekonstrukci započal v roce 2010 a bohužel proběhla i časová přetržka kvůli rozvodu a stavba stála, začali mi i kolegové z práce říkat, že mám do důchodu co dělat  Ale naštěstí se mi podařilo znovu získat hypotéku a tak jsem mohl se stavbou opět pokračovat. V současné době jsem ve fázi čekání na vyzrání hřebíkové železobetonové desky na podlaze půdy. Po vyzrání se konečně bude moci rozebrat stará střecha, shodit štíty, vyzdít nadezdívku a postavit novou střechu. Postavit terasu do zahrady a oplášťovat domek. K finanční i časové tísni mi naštěstí pomůže i Nová zelená úsporám, kde mi na jejím základě musí stavební činnost týkající se jí provést firma. Bude to veliký skok za krátký časový úsek. Už se moc těším. Po vystavění podkroví, co bych snad mohl mít koncem roku, se pustím do rekonstrukce 1. NP. Toto je téměř veškerá činnost, která mě poslední léta zaměstnává, takže není moc co psát o mě, jako osobě. Zaměstnání a stavba, stavba a zaměstnání. Příštím rokem budu kolaudovat. Po té se pustím do rekonstrukce zahrádky. Zaslouží si ji  Foto k mé osobě přiloženo v příloze mezi fotografiemi.

REALIZACE

Architekt

Architekt není znám. Projektovou dokumentaci provedla Ing. Pavla Mezerová a změnu stavby před dokončením a projekt NZÚ Ing. Jana Janečková

Realizační firma

Realizaci zatím po všech stránkách provádím sám. Ale v budoucnu plánuji spolupracovat s firmou Pono Vyškov. www.pono.cz

Další dodavatelé

Esmat Vyškov. www.esmat.cz Trasko Vyškov. www.trasko.cz