Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům Klassik 125

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 70 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

189 m2

Základní popis

Rodinný dům Klassik 125 je řešen jako jednopodlažní s obytným podkrovím. Splňuje všechny požadavky na praktičnost, protože je rozdělen na denní a noční část, kde denní část se nachází v přízemí. V podkroví najdeme dostatek soukromí, je zde ložnice, dva dětské pokoje a prostorná koupelna. Díky štítovým a střešním oknům je zde dostatek potřebného světla, čímž dokážeme posunout komfort bydlení na vysokou úroveň jako i energetickou úspornost a hospodárnost, protože bude instalována FVE o výkonu 1,75 – 2,25kW. (V současné chvili rozjednáno s firmou Sollaris p. Sojka), dále bude realizována studna, taktéž rozjednáno, s firmou Artemia p. Hrubša. Uvedený dům bude mít i vlastní rekuperační jednotku od firmy Vaillant. ( Nyní v řešení). Dispozice 4+1 s dvojgaráží jsou přizpůsobeny moderní, aktivní rodině. Obývací pokoj v přízemí nabízí snadný přístup do zahrady. Terasa je lehce přístupná z jídelny domu, protože se nachází na střeše dvojgaráže, která je umístěná lehce pod domem.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pásy z prostého betonu na zhutněném štěrkopískovém podsypu. Základová deska je z monolitického betonu třídy C 16/20 vyztuženého sítěmi kari 150/150/8

Obvodové stěny


Jsou vystavěny z broušených cihel Porotherm 40 EKO+ Profi tl. 400mm, kde byla použita tenkovrstvá malta Porotherm Profi.

Stropy


V prvním patře je tvořen cihelnými vložkami MIAKO a keramobetonovými stropními nosníky vyztužený svařovanou prostorovou výztuží. V podkoví budou stropy sádrokartonové Rigips RB 12,5 mm

Střecha


Dřevěná konstrukce bude vyplněná minerální izolací Isover UNI, hydroizolační folie Tondach tuning fol, střešní krytina Tondach Stodo 12.

Tepelné izolace

Obvodový plášť – polyester EPS 70F 160mm, podlaha EPS 160mm, strop Isover Domo celková tl. 240mm.

Způsob topení a ohřevu TUV

Krb s krbovou vložkou 16kW napojený na akumulační nádobu 500l + Plynový kotel 17kW

Větrání

Řízené větrání s rekuperací Vaillant

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Pavel pracuji jako seřizovač vstřikovacích lisů. Moje žena Soňa pracuje jako PVSS ( pracovník v sociálních službách). Momentálně děti ještě nemáme, ale do budoucna plánujeme. Spolu se ženou, mými bratry a kamarády, stavíme tento rodinný dům od března letošního roku a přání nás obou je mít postavený dům zodpovědně ve vysoké kvalitě a s důrazem na detail, proto jej stavíme svépomocí a s láskou. V současné době usilujeme o získání dotace z programu Nová zelená úsporám, protože jsme mladí manželé a výstavba domu je opravdu náročná věc jak na finance tak nasazení.