Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Novostavba RD v Nýřanech

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 37 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

189 m2

Základní popis

Objekt je jednopodlažní, nepodsklepený s obytným podkrovím. Dům je o velikosti 12,5 x 9,5 m, dispozičně 5+kk s klidovou částí v podkroví. Dům je navržen, aby vyhovoval z hlediska komfortu a úspornosti i náročnějším uživatelům. Francouzské okno je nasměrováno k jihu pro získávání dostatek světla a tepelné energie.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pasy z prostého betonu C20/25 prokládaného kamenem, nad rostlém terénu použito ztracené bednění šíře 50 cm, z vnější strany vložen perimetr 60mm. Základová deska z monolitického betonu C20/25 vyztuženo kari sítí 150x150x6.

Obvodové stěny


Obvodové zdivo z cihelných bloku Heluz Family 44 včetně využití speciálních tvarovek pro nároží a ostění. V první řadě použity cihly Heluz Family 44 2v1. Okna budou izolační troskla od firmy Sulko.

Stropy


Strop mezi patry je z nepředpjatých panelů od firmy Dennert. Strop v podkroví je ze sádrokartonového podhledu.

Střecha


Sádrokartonové desky, minerální izolace Isover, hambalkový vazníkový krov, pálené tašky Tondach, sedlová střecha.

Tepelné izolace

Ztracené bednění v základech zatepleny 60mm perimetrem Isover, v podlaze 260mm EPS100, strop zateplen 300mm minerální izolací Isover Piano, případně alternativou, věnec 120-150mm EPS Grey.

Způsob topení a ohřevu TUV

Tepelné čerpadlo 5kW s ohřevem TUV, krbová vložka napojena na komín zn. Skorsten.

Větrání

Řízené větrání s rekuperací.

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Miloslav, profesí jsem technik kabelových sítí. Moje manželka je na rodičovské dovolené s dvouletým synkem Pavlíkem a tříletou dcerkou Eliškou. Mé přání bylo postavit pro svoji rodinu dům, na který by jednou mohli být moji děti hrdý. Dům byl navržen jako nízkoenergetický, ale během výstavby jsem se rozhodl pro pasivní dům pro získání dotace z programu NZÚ a také pro úspornější bydlení a abychom nezatěžovali tolik přírodu. Proto mám v plánu využívat opětovně dešťovou a vyčištěnou vodu z domovní ČOV. Dům stavíme svépomocí pouze já s manželkou a snaží se nám při tom i pomáhat naše dvě děti.

REALIZACE

Architekt

Ing. Michal Wollráb

Realizační firma

Svépomocí

Další dodavatelé

Heluz, B&BC Zbůch, Isover, Tondach,