Isover

Oceněný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Pasivní rodinný dům Active Smart

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 20 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

172 m2

Základní popis

Rodinný dům je navrhován jako pasivní dům se střechou pod úhlem 35 stupňů, kde z jižní strany budou fotovoltaické panely, které pokryjí veškeré potřeby energií pro vytápění pasivního domu a potřeb pro bydlení. Dům v 1.NP má velkou obývací část s jídelnou a kuchyní, jeden samostatný pokoj, koupelnu, technickou místnost spojenou s garáží pro až 2 auta. Ze všech místností je snadný přístup na zahradu a terasu přes velká francouzská okna. 1.NP bude bezbariérové. Ve 2.NP jsou 3 samostatné pokoje a koupelna. Díky skvělým zvukově - izolačním vlastnostem materiálu ISOVER bude klid nejen v pokojích na horním podlaží, ale v celém domě. A díky tepelně – izolačním vlastnostem materiálu ISOVER je možno dosáhnout na dotaci Nová zelená úsporám B2 pro pasivní domy. Za dotaci přes 500 000,- Kč dovybavit tepelné čerpadlo NILAN Compact K fotovoltaikou na celou střechu. Tím bude z pasivního domu, dům AKTIVNÍ a celý řízený z jednoho místa systémem domácí automatizace.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Betonové základové pásy + EPS grey Isover

Obvodové stěny


zdivo SANDVIX + EPS grey Isover

Stropy


Rectobeton + Isover

Střecha


Plechová střešní krytina, Nadkrokevní a mezikrokevní izolace Isover

Tepelné izolace

Isover

Způsob topení a ohřevu TUV

Tepelné čerpadlo s rekuperací NILAN COMPACT K a přitápění topnými rohožemi a topnými fóliemi pro stropní vytápění. Vše řízeno systémem FOXTROT jako inteligentní dům

Větrání

Nilan Compact K

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jsme pár středního věku s dospělými a samostatnými dětmi, který investuje (cena/výkon) do moderního bydlení s nízkými náklady na pořízení i provoz, aby v důchodovém věku mohl trávit čas s vnoučaty na terase a zahradě. Mám rád nové a moderní technologie, mým koníčkem je elektronika a tento moderní pasivní dům plánuji v budoucnu dovybavit elektromobilem, jehož baterii budu nabíjet z fotovoltaických panelů a v době, kdy nebude svítit slunce, bude baterie elektromobilu sloužit pro napájení domu.