Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům Lyra Plus

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 49 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

154 m2

Základní popis

RD LYRA PLUS je jednopodlažní s obytným podkrovím, nepodsklepený a s garáži, 5+1. Svými vnitřními prostory uspokojí nároky na bydlení i 5-ti členné rodiny(zatím 4 členné). Velké francouzská okna, otevírají s jižní strany přístup na zahradu, a přítok denního světla a tepla. Denní část domu je umístěna do přízemí, noční část domu je osazena do podkroví.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pásy z monolitického betonu třídy C 20/25 na hutném štěrkovém podsypu, základová deska z monolitického betonu třídy C 20/25 vyztuženého 1× oc. sítí 150/150/8

Obvodové stěny


Porotherm 30 profi dryfix

Stropy


Porotherm BN

Střecha


Dřevěná konstrukce vyplněná minerální izolací, střešní krytina.

Tepelné izolace

Izolace střechy v místě obytného podkroví je realizovaná deskami ISOVER UNI o celkové tloušťce 240 mm, (180 mm mezi krokve a 60 mm pod krokve). Obvodové zdivo je zatepleno fasádním polystyrenem ISOVER EPS 100F o celkové tloušťce 200mm (100+100mm). Podlaha přízemí ISOVER EPS NEOFLOOR 150 o celkové tloušťce 120 mm (60+60 mm). Podlaha podkroví ISOVER EPS RIGIFLOOR 4000 – 20 mm.

Způsob topení a ohřevu TUV

Jako zdroj tepla bude sloužit solární jednotka SOLATHERM 17 KDZ 25 s vestavěným plynovým kondenzačním kotlem THERM 17 KDZ, a přídavný zdroj tepla - krb s výměníkem, zásobník na teplou vodu.

Větrání

Rekuperační větrání.

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jsme rodina. Táta Vladimír pracuje inspektorem kvality, maminka Irena pečuje o domácnost a o děti, syn Vladimír půjde do 2 třídy, dcera Julie půjde do 1 třídy. Pod přisním dohledem stavebního dozoru v roce 2015 zalili jsme desku, letos zdivo, aktuálně jsme před zalitím stropu. Stavíme svépomoci, a to doslova. Viz. realizační firma. Objednáváme materiály abychom dokázaly zpracovat ve dvou s manželkou. Beton na základovou desku vysoce tekutý (minimální práce při betonování). Zdění na pěnu (hračka-skládačka).

REALIZACE

Architekt

GSERVIS

Realizační firma

Rodinka, bagr(3 dnu), jeřáb(1 hodina).

Další dodavatelé

BEST, ISOVER, WIENERBERGER.