Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Přestavba a dostavba hospodářského stavení na rodinný dům

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 85 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

340 m2

Základní popis

Stodola z roku 1926 v původním stavu bude využita jako hrubá stavba pro rekonstrukci a přestavbu na rodinný dům. Filosofií přestavby je zachovat co největší část původní stavby včetně příček a krovů, materiál z nutných demolic znovu využít. Původní střešní krytina bude využita pro garážové stání a nový hospodářský přístřešek. Přístavba původní stodoly je navržena na její západní straně do tvaru pímene L. Vnější úpravy povrchů tvoří tradiční vápenocem. Omítka s akrylátovým nátěrem. RD je napojen přípojkami na el. energii, plyn, vodovod i kanalizaci a vlastní studnu.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Škvárobeton v původní stavbě, armované betonové pásy v přístavbě. Nová konstrukce a deska stávajícího objektu položeny na pěnové sklo A-Glass (termo a hydroizolace). Deska vyztužena KARI sítí.

Obvodové stěny


Původní cihla Josef Souček Velim z okolí roku 1926. Dostavba Porotherm 25 AKU

Stropy


Původní klenuté cihlové stropy. V dostavbě a části nového stropu v původním objektu Potorhterm Miako/POT. Strop kuchyně: smrkové trámy 200x220mm a fošny 50xcca 600mm (pro zachování rázu hospodářského stavení a pro minimalizaci zatížení stávajících základů a zdí).

Střecha


Tondach Stodo 12

Tepelné izolace

Obvodové zdi – EPS 200mm

Okna: izolační trojsklo, okenní rolety s PE výplní systému Lomax.

Stropy:Zásyp z pěnového skla a systém Isover STEPcross

Podkrokevní izolace: Isover Orsik v celkové tloušťce 240mm – 300mm (stávající objekt a přístavba)

Základová deska: pěnové sklo v tloušťce 300m

Sokly: pěnové sklo v tloušťce 500mm

Způsob topení a ohřevu TUV

Elektrokotel s tepelným čerpadlem, napojený na teplovodní soustavu podlahového vytápění ve stávajícím objektu a stěnového topení v přístavbě (z důvodu požadavku na realizaci podlahy z masivního dřeva v obývacím pokoji). Topení bude ovládáno automaticky. Teplá voda bude ohřívána zásobníkovým ohřívačem o objemu 150 l, rovněž napojeným na tepelné čerpadlo.

Větrání

Ve všech místnostech bude zaručeno přirozené větrání okny. V místnostech bez oken bude zajištěno větrání podtlakové - ventilátorem, popř. přirozené větracími mřížkami.

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jsme pár s dvouletým živým klukem. Do Poděbrad jsme se přistěhovali před deseti lety za prací a město a region si postupně oblíbili. Libor pracuje pro nadnárodní společnost a za prací často cestuje. Monika pracuje v telekomunikacích. V současné době bydlíme v pronajatém bytě v centru Poděbrad. Po dlouhém hledání stálého bydlení se zázemím zahrady jsme uchopili příležitost rekonstruovat staré hospodářské stavení s příjemným geniem loci, umístěné v centru přilehlé vsi. Uzavřený dvůr poskytne prostor pro divočiny syna Jonáše, zahrádkaření maminky Moniky a truhlaření tatínka Libora – na pozemku je kromě stodoly z roku 1926 také rodinný dům z 18tého století. Ten postupně rekonstuujeme na dílnu a objekt pro hosty. (není součástí poskytnuté projektové dokumentace) Momentálně si užíváme rekonstrukci a dostavbu stavení s plánem dokončení a nastěhování na podzim tohoto roku.

REALIZACE

Architekt

Ing. Arch. Libor Kojetský

Realizační firma

skupina dodavatelských firem a stavba svépomocí

Další dodavatelé

A-glass

Porotherm

Cemex

Los Kachlos

Isover

Stavexa Sadská

V.T.P. Instal