Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům v Chlumu u Blatné

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 78 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

192 m2

Základní popis

Návrh domu vychází ze specifických požadavků i místních regulativů. Požadavky jsme měli následující: Možnost samostatné bytové jednotky v jižní části domu, možnost výhledu z obývacího prostoru do okolní krajiny, garážové stání pro 2 auta součástí domu „suchou nohou do domu“, oddělená dílna od obytné části domu. Dispozice 8+KK s dílnou a stáním pro auta je určena pro pohodlné bydlení 4 členné rodiny. Kompaktní hmota domu se sedlovou střechou se snaží respektovat původní vesnickou zástavbu. Dům je přízemní přibližně půdorysného tvaru písmene L, kde východní část navazující na příjezdovou komunikaci tvoří především dílna a garážové stání. Hlavní hmota domu s jižním a severním štítem pak obsahuje nejdůležitější funkční části. Západní výběžek umožnil smysluplné napojení terasy a dosáhl ideálního výhledu jihozápadním směrem přímo ze sedací soupravy obývacího prostoru.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Původně navrhované základové pasy nahradila železobetonová deska v síle 28 cm z betonu C25/30 vyztužená 2x sítí kari 6x6x100x100

Obvodové stěny


1. řada Heluz Family 2in1 28 je založena na vrstvě hydroizolace a vrstvě proti radonu, následující zdivo Heluz STI 44 je lepeno pěnou, na severní straně zatepleno minerální vatou Isover TF profi 10.

Stropy


Nehořlavé sádrokartonové desky zavěšené nosném roštu, který je kotven resp. zavěšen na vazníkové konstrukci střechy, případně stropních trámech.

Střecha


Kombinace vazníkového a klasického pohledového krovu pobitého palubkami. Pohled z vnější části domu vazníková konstrukce nijak nenarušuje. Tato konstrukce je zakončena na obvodovém zdivu a dále pokračuje imitací krokví tzv. námětky.

Tepelné izolace

Na stropy veškerých místností použijeme izolaci Isover EVO 20cm + 20cm. Severní stěna RD bude osazena izolací Isover TF Profi 10. Podlaha - podlahový polystyren Isover. S další vnější tepelnou izolací domu nepočítáme.

Způsob topení a ohřevu TUV

Topení - tepelné čerpadlo vzduch / voda IVT. Ohřev TUV – solární panel 2x v záloze boiler s elektrickou topnou spirálou – napojení na TČ.

Větrání

Dodatečně - řízená rekuperace

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Roman a rodinný dům stavím společně s partnerkou Janou. Pracuji jako elektrikář, Jana je advokátka. Protože pracovní týden působíme v Praze a víkendy trávíme střídavě u rodičů, rozhodli jsme se postavit dům a vybudovat zázemí pro budoucí rodinu. Celý proces je dlouhý – od výběru architekta resp. projektanta, přes řešení studie, vyřizování stavebního povolení až po samotné zahájení stavby. Nyní jsme ve fázi hrubé stavby, čeká nás montáž oken, instalace elektroinstalace a stříkání strojních omítek.

REALIZACE

Architekt

Kontextum – Ing. Martin Kovář, Ing. Jitka Kraftová

Realizační firma

Stavitelství Pešek – Rožmitál pod Třemšínem

Další dodavatelé

Stavebniny Scheiherová Blatná, Haas Fertigbau Chanovice, Otherm Okna, Isover