Isover

Oceněný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Novostavba rodinného domu

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 24 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

173 m2

Základní popis

Jedná se o rodinný dům, který byl navržen podle požadavků investora, jde o přízemní typ (bungalov) rodinného domu, ke kterému přiléhá prostor garáže se zastřešeným vstupem. Rodinný dům byl navržen s ohledem na aktuální zástavbu, kterou vhodně doplňuje a omezenou šíři pozemku. Rodinný dům je obdélníkového tvaru se sedlovou střechou se sklonem 30stupňů. Dispozičně je dům řešen jako 5+1, obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem je situován na jihozápadním rohu domu a je osazen francouzskými okny které prostory dostatečně prosvětlují a propojují obytný prostor s terasou a zahradou. Obytné pokoje jsou situovány na jižní straně domu, kdy i tyto jsou osazeny francouzskými okny umožňujícími vstup na terasu a na ni navazující zahradu. Garáž je řešena jako samostatně stojící, kdy s domem je propojena přístřeškem chránící vstup proti povětrnostním vlivům zároveň sloužícím jako kryté stání pro druhé vozidlo. Dům je navržen v pasivním standardu.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pasy uloženy v bednících dílcích o šíři 300mm, vyplněné betonem C20/25, v ploše podkladní beton tl. 150mm s třídou betonu C20/25.

Obvodové stěny


Budou tvořené zdícím systémem ZADF DIAGFUSS KS (vápenopískové cihly) tloušťka nosné obvodové stěny je 175mm + 400mm(mísy 360mm) Polystyren ESP + omítka na síťku.

Stropy


stropy tvořené deskami OSB3,4 PD 18mm, přetřenými latexovým nátěrem, podhledy tvořeny sádrokartonem (mezi těmito instalační mezera pro vzduchotechniku)

Střecha


Ttepelná izolace (minerální vata 0,038 W.m-1.K-1) tl. 600mm, pojistná paropropustná folie difuzně otevřená, dřevěný příhradový vazník, hydroizolační folie, kontralatě, střešní latě, krytina, betonová taška, sklon střechy 30 stupňů.

Tepelné izolace

- podlaha domu: polystyren EPS Grey 100 tloušťky 250mm,

- vnější líc obvodových základů: extrudovaný polystyren XPS tloušťky 240mm, vytažen min, 200mm nad úroveň terénu, -obvodové stěny: Polystyren ESP (šedý) tloušťky 400mm, v místech výškového rozlišení fasády 360mm.

- střecha (stropy): tepelná izolace (minerální vata 0,038 W.m-1.K-1) min tloušťky 600mm

Způsob topení a ohřevu TUV

Kompaktní rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem NILAN Compact k, zajišťující větrání, topení ohřev TUV, chalázní v letních měsících. Dotápění pomocí kombinace elektrických přímotopů a podlahového elektrického vytápění.

Větrání

rekuperace kompaktní rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem NILAN Compact

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Mé jméno je František, pracuji jako policista na Službě kriminální policie a vyšetřování. Má manželka se jmenuje Hanka a v současné době je s naším synem Vašíkem, kterému je 2,5 roku na rodičovské dovolené. Na místo rozsáhlé opravy starého domu, ve kterém v bydlíme, jsme se rozhodli postavit nový dům, po vyhodnocení našich možností jsme se rozhodli pro dům v pasivním standartu.

REALIZACE

Architekt

Ing.arch. Lubomír Korčák - projekční firma, specializující se na projekci typových i individuálních rodinných domů; na přání zákazníka zpracujeme i nízkoenergetický či pasivní dům. Domy projektují pro jakýkoliv zděný systém, také v provedení dřevostavby. V roce 2005, zahájili spolupráci s dodavateli rekuperačních jednotek a zpracovávají i projekty nízkoenergetických a pasivních rodinných domů. Viz: http://www.projektydomu.cz/o-nas.htm

Realizační firma

z části svépomocí a z části subdodávkami

Další dodavatelé

ISOVER, NILAN, Kalksandstein Zapf Daigfuss