Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům Lanškroun č.1505

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 93 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

156 m2

Základní popis

Dům je umístěn ve svahu a toho jsme využili pro částečné podsklepení domu. V suterénu je umístěna dvojgaráž s technickou místností a schodiště. 1NP je bungalov ve tvaru L s valbovou střechou a malou krytou terasou, která bude spojena rozšířena přes půdorys domu. Dispozice bude 5+KK, tj. obývací pokoj spojený s kuchyní, 2 dětské pokoje, ložnice, pracovna, koupelna s WC, samostatné WC, chodba a veranda. K domu povede krátká příjezdová cesta, a aby byl před garáží rovný plac, tak bude na hranici pozemku opěrná zeď z gabionů.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pasy pod úrovní terénu jsou z prostého betonuC8/10 proloženého lomovým kamenem. Nad úrovní terénu jsou použity tvárnice ztraceného bednění, vyplněné prostým betonem C12/15. Podkladový beton C8/10 je vyztužen kari sítěmi 150/150/6.

Obvodové stěny


První řada obvodového zdiva je z Heluz Family 38 2in1 broušená (plněná polystyrenem). Ostatní řady jsou z cihelných bloků Heluz Family 44 broušená, a příčky z Heluz 11,5 broušená.

Stropy


Stropní konstrukce nad 1PP tvoří strop HELUZ s keramobetonovými nosníky POT a keramickými vložkami MIAKO 23/62,5. Tloušťka stropu je 290mm a je zmonolitněn betonem C25/30 s kari sítěmi 150/150/4. Nad 1NP bude strop ze sádrokartonových desek se zabudovaným osvětleních.

Střecha


Konstrukce valbové střechy bude z dřevěných vazníků. Betonová střešní krytina Bramac Tegalit ebenově černá.

Tepelné izolace

Podlaha 1NP bude izolována EPS 100 S tl.130mm. Strop nad 1NP bude izolován deskami ORSIK v tloušťce 400mm. Sokl bude izolován EPS Perimetr tl.50mm

Způsob topení a ohřevu TUV

Ohřev vody do topení bude realizován krbovou vložkou s teplovodním výměníkem s akumulační nádrží o objemu 1000 litrů. V technické místnosti bude elektrokotel jako záložní zdroj pro vytápění. 1NP bude vytápěn podlahovým topením. V 1PP (v garáži) budou 2 radiátory. TUV bude ohřívána elektrickou spirálou v bojleru o objemu 300 litrů. V bojleru bude výměník, aby se mohla TUV ohřívat krbovou vložkou.

Větrání

Větrání pouze okny

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

REALIZACE

Architekt

Naši představu nám přepracoval v projekt náš projektant p. Ing. Josef Motl

Realizační firma

Svépomocí