Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům s obytným podkrovím

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 39 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

142 m2

Základní popis

RD se nachází v obci Kaceřov okres Plzeň-sever a je stavebně navržen s ohledem na místní omezení památkově chráněnou zónou a chráněným přírodním parkem Horní Berounka. Užitná plocha 142,39m2. Dům tvoří obdélníkový půdorys 10,4x9m. Je jednopodlažní s obytným podkrovím, nepodsklepený se sedlovou střechou a centrálním vykýřem orientovaným na jih.. Střecha je opatřena pálenou taškou Tondach. Podkroví je přístupné integrovaným dřevěným samostatným schodištěm. Dům má 2 koupelny a v každé je umístěn mimo jiné i sprchový kout opatřený tepelným výměníkem NELA od firmy SAKAL. Přízemí je koncipováno jako bezbariérové včetně přístupu do hlavního vchodu orientovaného na sever. Plocha přízemí 70,52m2. Plocha podkroví 71,87m2. Dispozičně 5+1.Dům bude vybaven systémem centrálního vysávání Elektrolux. V rámci přízemí jsou místnosti: zádveří se vstupy do technické místnosti a hlavní chodby domu se schodištěm. Z chodby jsou vstupy do obývacího pokoje propojeného s kuchyní a jídelnou, pracovny a malé koupelny s wc. Z jídelny a obývacího pokoje jsou prostřednictvím francouzských oken vstupy a výhled na terasu se zahradou a přilehlým pozemkem loukou o rozloze 8000m2 a výhledem na les a kostelní věž. Dále pak po schodišti vejdeme do podkroví kde jsou 2 dětské pokoje, ložnice, koupelna a samostatné wc. Nad kleštinami je půdní prostor. Okna jsou plastová v celodekoru s třemi těsněními a izolačním trojsklem Veka Softline 82 Plus. Střešní okna ROTO jsou osazena také izolačním trojsklem a do samostatného wc v podkroví je počítáno se světlovodem Velux. Dům bude vybaven systémem hospodaření se "šedou" vodou to znamená,že dešťová voda bude využívána ke splachování wc a ke sprchování.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Objekt je založen na základových pásech z betonu B15 vystuzených roxory. Hutní zásypy podlahy jsou provedeny ze štěrkopísku silou 150kPa na 120mm. Základová deska tl.150mm je vystužena dvojitým položením kari sítě 4/4-200/200. V místech pod kuchyní máme zabetonovaného i betonového trpaslíka.

Obvodové stěny


Obvodové zdivo RD je provedeno z cihlových bloků Porotherm 44+Profi přičenž první zakládací řada je vyzděna na tepelně izilační zakládací maltu cihlovým blokem Porotherm 38T Profi plněným minerální vatou. Rozdíl mezi zakládací cihlou a vyzdívkou obvodových zdí činí 6cm, které budou srovnány extrudovaným polystyrenemjako izolace soklu a základů stavby. Cihelné bloky se lepily lepidlem na tenké spáry. Nosné zdivo je svázáno železobetonovým věncem po celém obvodu domu. Stejný věnec je i nad okenními překlady v podkroví.Součástí obou věnců je polystirén z vnější strany.. Vnitřní příčky v přízemí jsou vyzděné z cihelných bloků Porotherm 11,5 a v podkroví Ytong 10.

Stropy


Zastropení je provedeno předpjatými dutinovými paneli SPIROL 200mm

Střecha


Střecha RD je tvořena dřevěným krovem. Krov tvoří sedlovou střechu s centrálním vykýřem se sklonem 40 stupňů.Na střechu byla požita pálená taška Tondach.Krokve budou proložené zateplením z minerální vaty 300mm (např.Isover). Stropy na kleštinami zateplené 350mm minerální vaty na to položena pochozí podlaha pro půdní prostor.

Tepelné izolace

Sokl domu 6cm extrudovaného polystyrenu. Zateplení pláště domu bude provedeno kontaktním zateplovacím systémem minerální vatou o síle 140 mm. Podlahy 1.NP 50mm polystyrenu pod hrubou podlahou, 2.NP 60mm polystyrenu pod hrubou podlahou. Podkrový zatepleno minerální vatou o tloušce 300mm, nad stropem 350mm.

Způsob topení a ohřevu TUV

Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo IVT typ AirX90 vzduch/voda s integrovanou nádobou na ohřev užitkové vody s objemem 200l. Vytápění podlahové+elektrické žebříky v koupelnách. Jako druhý zdroj budou finská akumulační krbová kamna NORDPEIS Salzburg M+1 s výkonem 2,4-2,7 KW.

Větrání

Pro podkrovní WC bude použito nuceného odtahu-ventilátor s nastavitelným doběhem přičemž výústek je opatřen zpětnou klapkou. Lokální větrací jednotka s rekuperací KORASMART 1400 pro každé patro. Okna VEKA Softline 82 Plus Pro WC je počítáno se světlovodem.

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Michal je mi 41 let a pracuji jako podnikatel v oblasti zemních prací. Moje skoromanželka Kristýna 37 let je momentálně na mateřské „ dovolené“. Máme dvě děti Michala 7 let a Ellu 3 roky. Oba pocházíme z rodinných domků takže pro nás bylo zcela přirozené, že si domek prostě postavíme také. Vše děláme svépomocí a bez hypotéky. Přesto se snažíme dům vybavit takovými technologiemi, aby nám i našim dětem do budoucna ušetřili co nejvíce nákladů a energie.

REALIZACE

Architekt

původní projekt pro dřevostavbu CEDE Studio, r.r.o., Senovážná 996/6, Praha 1.

Předělaný projekt pro cihelné bloky Ing.Arch. Lubomír Korčák, U Trojice 3, České Budějovice

Realizační firma

svépomocí, střecha Pila Rohy

Další dodavatelé

Porotherm, Schiedel, IVT, Tondach, Nordpeis, veka okna, Roto, Isover,sakal, eletrolux