Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům Konviční – 5+1+garáž

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 99 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

211 m2

Základní popis

Pro nás rodinný domek se nám podařilo zakoupit pozemek v klidné lokalitě Rožnova pod Radhoštěm. Místní část Hážovice. Dům je tedy umístěn v mírném svahu s jižní orientací. Na návrhu jsme se rozhodli spolupracovat jak s projektantem, tak s architektem. Nyní máme za to, že nám to velice pomohlo promyslet většinu venkovních i vnitřních dispozic tak, aby odpovídaly současnému stylu bydlení a nárokům čtyřčlenné rodiny. Dům s dispozicí 5+1 s dvojgaráží, která je zasazena do svahu, získává atraktivní design hlavně díky střeše se dvěma různými sklony. Většina prosklených ploch domu, je situována na jižní stranu, což jednak umožňuje příjemný vstup na terasu resp. zahradu a za druhé poskytuje krásný výhled na Vsetínské vrchy. O dostatečném množství světla asi není potřeba spekulovat. Klidné bydlení zajišťuje už sama lokalita, ale samozřejmě také použité materiály.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Objekt je založen na základových pasech z prostého betonu na hutném štěrkovém podsypu. Základová deska pak z monolitického betonu třídy C16/20 vyztuženého 1× kari sítí 100/100/6

Obvodové stěny


Obvodové a nosné a dělící stěny budou z keramických bloků Porotherm EKO Profi+ 440mm. Fasáda objektu bude částečně omítnuta a opatřena nátěrem v různých odstínech, částečně obložena dřevěným, kamenným a plechovým obkladem.

Stropy


Stropní konstrukce budou monolitické, ze systému nosníků a vložek MIAKO.

Střecha


Střešní konstrukce bude dřevěná (vyplněná minerální izolací) s ocelovými vaznicemi izolovanými minerální izolací.

Tepelné izolace

Obvodový plášť bez přídavné izolace, dřevěný a plechový obklad fasády minerální izolace (cca 50-60mm), podlaha – EPS 100 (250 mm), střešní konstrukce minerální izolace (celkem 300 mm)

Způsob topení a ohřevu TUV

Zdrojem tepla bude kondenzační kotel na zemní plyn o max. výkonu 14,6 kW se zabudovaným zásobníkem pro ohřev TV + solární panel na střeše domu.

Větrání

Větrání objektu bude přirozené, okny v obvodovém plášti

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE