Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Rodinný dům Skořenice

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 31 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

164 m2

Základní popis

Rodinný dům dle individuálního projektu bude obdélníkového půdorysu o dvou nadzemních podlažích se sedlovou střechou o sklonu 35°. Fasáda objektu bude v bílé až světle šedé barvě, střecha a klempířské prvky budou z bílého plechu. Zasazení budovy do svahu umožňuje zahrnutí 1. podlaží zeminou ze severní strany. Zde bude navazovat opěrná stěna z betonového ztraceného bednění. Orientace budovy a velká okna místností jižním směrem umožní maximalizovat solární zisky. Do RD se vstupuje přes zádveří z jižní strany. Ze vstupní haly je vstup do chodby a dále do pracovny, obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, koupelny a ke schodišti do 2.NP. Z koupelny je přístup na WC a do technické místnosti, ze které je vedlejší vchod ven. Schodištěm se vstupuje do chodby 2.NP z které je dále přístup do tří ložnic, koupelny s WC a šatny. Zahradní sklad s garážovým stáním bude ve tvaru průniku dvou kvádrů a bude vyzděn ze ztraceného ŽB bednění s hladkou pohledovou stranou a bude zastřešen plochou střechou.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Monolitické základové pasy o šířce 600 mm, které jsou navýšeny o dvě řady betonového ztraceného bednění. Základová deska z monolitického betonu třídy C 16/20 vyztuženého dvěma vrstvami ocelových sítí 100/150/6.

Obvodové stěny


Nosný systém RD bude stěnový zděný z broušených keramických cihel Heluz Family 25 na tenkovrstvou celoplošnou maltu. Severní stěna 1. NP bude ze ztraceného betonového bednění o tloušťce 300 mm vylitého betonem s ocelovou výztuží.

Stropy


Porotherm - POT nosníky a ocelové průvlaky v rovině stropu + keramické vložky s betonovou zálivkou a částečnou dobetonávkou u schodiště.

Střecha


Provětrávané zastřešení bude tvořeno dřevěnými příhradovými vazníky pobitými prkny, střešní plášť plechovou falcovanou střešní krytinou Lindab Seamline v barvě antická bílá.

Tepelné izolace

Zateplení stropu bude 300 minerální vaty Isover Orsik v podhledech. Tepelná izolace pláště bude tvořena minerální vatou Isover NF333 tl. 200 a 250 mm. Severní podzemní ŽB stěna bude zateplena 200 mm Isover Perimetrem. Základy budou zatepleny polystyrenem Isover Perimetr tl. 170.

Způsob topení a ohřevu TUV

Ohřev TUV i vytápění bude řešeno tepelným čerpadlem vzduch-voda (s výkonem do 5 kW) s teplovodním rozvodem do podlahového topení doplněném o trubková otopná tělesa v koupelnách. Krbová vložka o max. výkonu 8 kW, která však nebude sloužit jako hlavní zdroj vytápění a nebude připojena na otopnou soustavu.

Větrání

Řízené větrání s rekuperací.

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenujeme se Koziolovi. Máme dva syny (5 a 8 let) a začíná nám být těsno v družstevním bytě. Ve městě také pociťujeme nedostatek klidu a blízkost přírody, především pro naše děti. Rozhodli jsme se proto koupit neobvyklý pozemek na okraji nedaleké vesnice, ke které máme silné sociální vazby. Pozemek nás zaujal svojí polohou - jižní svah a tvar nám s velkou nadsázkou připomíná oblíbenou vinici Šobes . Nedaleko je rybník, v sousedství se pasou koně. Nyní zde dle individuálního projektu budujeme nízkoenergetický dům. Snažíme se využít jižní orientace a charakteru terénu tak, abychom při rozumných investicích minimalizovali provozní náklady. Naším cílem je obklopit dům přírodní zahradou tak, aby co nejvíce splynul s okolním prostředím a přitom byl zachován komfort moderního bydlení.

REALIZACE

Architekt

Architektonická a projekční kancelář H2 projekt, Ing. Petr Houdek, Choceň

Realizační firma

Stating s.r.o., Kostelecká Lhota