Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

VYSNĚNÝ RODINNÝ DŮM – Juráškovi, Havířov

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 54 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

198 m2

Základní popis

Chtěli jsme individuální projekt z různými výškami podlaží a tak náš kamarád architekt nám vyšel max. vstříc Garáž, tech. místnost a malá letní kuchyňka s wc jsou umístěny v suterénu. V 1.NP se nachází prostorné zádveří, soc. zázemí, spižírna, kuchyně volně přechází v jídelnu a ta pod úhlem 103° do tvaru L je zakončená obývacím pokojem. Samonosným schodištěm přejdeme do mezipatra – galerie, ložnice s šatnou, pokoj a malá půda. Odtud pak do 2. NP. Které je tvořeno koupelnou, samostatným wc a dvěma pokojíčky pro děti. Velká francouzká okna propustí do interiéru dostatek světla, v zimě pak díky iz. schopnostem a trojitým sklům zase dostatek tepelných zisků. Dům je orientován na J – JZ. Je postaven sice v hustší zástavbě, ale slepá ulice kolem zajistí dostatek klidu pro bydlení a hlavně bezpečnost pro děti. Dům je sice navržen v nízkoenergetickém standartu, ale oproti projektu dodaná rekuperace a zesílená izolace obálky, nám přiblíží nízkoenergetický standart.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pásy v nezamrzné hloubce 1,1m x 0,6m z betonu tř. C 16/20do výšky 0,8m ,poté dvě řady ZTB 30 vyztužené a spojené s pásy žebříkovou ocelí ( roxorem ) o průměru 10mm. Základová deska 120mm vylitá betonem tř. C 20/25 na zhutněný podsyp lomovým kamenem, spojena opět roxorem 10mm s pásy a vyztužená kari sítem 100mm x100mm x 5mm.

Obvodové stěny


Obvodové zdivo z keramických tvárnic zn. HELUZ Family 30 založené na tepelně izolační zakládací maltě Heluz

Stropy


Strop v 1. NP o tloušťce 250mm je tvořen betonovými, dutými panely fa.- Goldbeck položeny na 50mm tlustou betonovou mazaninu vyztuženou roxory o průměru 10mm a následně spojen a ztužen v betonovém věnci. V 2. NP bude strop tvořen SDK podhledem

Střecha


2x pultová se střešní krytinou SATJAM Rapid. Krov ze smrkových hranolů. Pozednice 160 x 160 mm připevněny závitovými tyčemi do betonového věnce. Vaznice 240 x 160 mm podepřeny svařenými IPE profily o výšce 250 mm. Krokve 180 x 100 na níž je položeno bednění z OSB desek 22 mm, pojistná hydroizolace a hliníková krytina SATJAM Rapid

Tepelné izolace

Podlaha: Na izolované betonové desce bude podlahový polystyren o tloušťce 2x 140mm přeložen přes spáry pro eliminaci t. mostů.

Sokl: Izolován z venku perimetrem 120mm

Obvod: Fasádní polystyren EPS 200mm

Střecha: Mezi krokve ISOVER UN I 160mm, pod krokve ISOVER UNIROL PROFI 2x 120mm

Způsob topení a ohřevu TUV

Způsob topení a ohřevu TUV bude proveden TČ vzduch-voda v kombinaci krbovou teplovodní vložkou a akumulační nádobou + solární kolektory. Topení bude podlahové, v koupelnách doplněno o žebříky.

Větrání

Řízené větrání pomocí rekuperace ( jen výměna vzduchu )

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jsme manželé Lukáš (32) elektrikář a Martina (31) učitelka a vychovatelka v MŠ toho času na MD z Havířova. Oba pocházíme z rodinných domků se zahradou a tak i náš život měl sen, že si jednou sami postavíme DOMOV. Máme dvě dcery 4 a 2 roky. Všichni milujeme přírodu, zahradu, zvířata a volný, ničím nerušený prostor. Po několikaletém bydlení v bytech a hledání pozemku jsme dostali nabídku stavět na zahradě rodičů. A náš sen se tak začal pomalu plnit. Chtěli jsme dům co nemá nikdo jiný, myslím že jsme ho také dostali. Projektant si s prostorem docela vyhrál. Moderní, prostorná a vzdušná stavba s dostatkem světla a prostorem pro odpočinek, práci i setkávání s přáteli. Na první pohled se nám dům zalíbil a když jsme konečně po roce shánění potřebných papírů dostali stavební povolení, bylo vyhráno. Stavbu provádíme většinou svépomocí s mnohaletými zkušenostmi rodiny a přátel. Věřím, že i tak se dá postavit velice kvalitní funkční bydlení, jelikož vše děláme opravdu pořádně, sice za delší čas, ale zato s finanční úsporou.

REALIZACE

Architekt

ING. ARCH. Jiří MICHÁLEK

Realizační firma

Svépomocí.

Další dodavatelé

Merops, Heluz, Satjam, Schneider, Stiebel, Dřevocentrum,