Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

RD Dříteč

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 46 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

167 m2

Základní popis

Novostavba RD s vnitřní dispozicí 5+KK pro 4-člennou rodinu. V přízemí se nachází velký obývací pokoj s kuchyní o velikosti 42,48m2 a ložnice (15,70m2). V patře se nacházejí tři pokoje. Každé podlaží má k dispozici koupelnu s odděleným WC. Vchod na zahradu je přístupný z obýv. pokoje a ložnice. Vchod do domu je „bezbariérový“ a díky ložnici v přízemí umožňuje bydlení také starší generaci nebo lidem s pohybovým handicapem.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Základové pasy z železobetonu šíře 600mm, výšky 400mm, základová deska z monolitického betonu třídy C16/20 vyztužené kari sítí 6/150-150.

Obvodové stěny


Obvodové stěny Porotherm Dryfix, tl. 300mm, zateplení polystyren tl. 150mm, povrchová úprava-difusní omítka

Stropy


Železobetonové panely tl. 250mm od firmy Goldbeck, sádrokartonové podhledy, krov dřevěný hambálkový

Střecha


Valbová střecha (hambálkový krov), krytina nad rodinným domem je navržena pálená taška např. Tondach Stodo 12 měděná. Krytina nad plochou střechou z hydroizolační folie mPVC DEKPLAN 77 přitížené kačírkem.

Tepelné izolace

V podlaze na terénu je použita tepelná izolace Isover EPS 100S v celkové tl. 250mm složená ze 3 vrstev (polystyren EPS 100S – 50+100+100 mm) Izolace soklu z extrudovaný pol. XPS tl.120mm Zateplení obvodového pláště polystyrenem EPS 70F v tl. 150mm

Způsob topení a ohřevu TUV

Tepelné čerpadlo vzduch-voda o jmenovitém výkonu 8 kW, výkon 3-8 kW, doplňkový zdroj krbová kamna, TUV připravována v rámci jednotky tepelného čerpadla (Tepelné čerpadlo je napojeno na vnitřní systémovou jednotku VVM320 s vestavěným zásobníkem TUV o objemu 230 litrů). V objektu bude instalován systém vzduchotechniky s rekuperační jednotkou. Pro vytápění je navrženo teplovodní podlahové topení

Větrání

Řízené větrání s rekuperací

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

4-členná rodina

REALIZACE

Architekt

Atelier Novotná, s.r.o.

Realizační firma

kombinace svépomocí a dodavatelsky

Další dodavatelé

kombinace svépomocí a dodavatelsky