Isover

Registrovaný dům

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

NÁZEV STAVBY

Náš Dům T+I RD Dubňany

  • Zděná stavba
  • Dřevostavba
  • Novostavba
  • Rekonstrukce

FOTODOKUMENTACE

ENERGETICKÁ KRITÉRIA DLE PENB

  • A
  • B

Měrná potřeba tepla na vytápění: 71 kWh/(m2a)

CHARAKTERISTIKA

Půdorysy a řez

Užitná plocha

274 m2

Základní popis

Dům je navržen investorem podle jeho představ. Je postaven na Jižní Moravě v městě Dubňany. Celková plocha pozemku je cca 600m2. Dům má půdorys 10x12m a má 3 patra(sklep, přízemí, podkroví). Ve sklepě najdete průjezdnou velkou garáž, kvelbený sklep na víno, kolárku, prádelnu se shozem na prádlo, sklad(posilovna) a betonové schodiště. V přízemí z chodby můžete vstoupit do kuchyně s obývacím pokojem, ložnice, koupeny, wc, zádveří a na železné schodiště. Z obývacího pokoje a ložnice je vstup na krytou terasu. Po výstupu po železném schodišti se dostanete do chodby v podkroví. Zde jsou 4 pokoje a koupelna s wc. Z chodby také bude vstup do půdních prostor nad kleštinami.

KONSTRUKČNÍ A TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Základní konstrukce

Základy


Monolitické železobetonové pasy jsou z betonu C16/20 s využití R (10 505), monolitická železobetonová deska je z betonu C25/30 a je vyztužena kari sítí 8/150x150.

Obvodové stěny


Obvodové nosné zdi jsou navrženy z pálených cihelných bloků Heluz Family 44 na celoplošné lepidlo v tl. 45 cm a v suterénu je navržen pálený cihelný broušený blok Heluz Plus 36,5 na celoplošné lepidlo. Vnitřní střední nosné zdivo je navrženo z pálených cihelných broušených bloků Heluz P15 30cm na celoplošné lepidlo. Příčky jsou navrženy z příčkovek Heluz 14 broušená na lepidlo.

Stropy


Strop nad 1.PP a 1.NP tvoří keramický strop Heluz Miako v systému o tl. 25cm. Strop nad 2.NP tvoří dřevěný vaznicový krov + zateplení izolací Isover Unirol Profi v tl. 28cm a systémový SDK podhled Rigips.

Střecha


Střešní konstrukce je tvořena dřevěným vaznicovým krovem, pozednice zakotvena do monolitického ŽB věnce, střešní krytina pálená Tondach Stodo 12, na laťování s vloženou paropropustnou folií a klempířskými prvky.

Tepelné izolace

Obvodové zdivo bude zatepleno minerální vatou Isover TF, tl. 100mm. Do podlahy v suterénu bude vložena tepelná izolace polystyren XPS v tl. 30mm. V suterénu bude zateplen i strop polystyrénem EPS v tl. 100mm. V nad 1.PP a 1.NP bude v podlaze polystyren EPS Z v tl. 80mm. Zateplení podkroví izolací Isover Unirol Profi v celkové tl. 280mm(160mm mezi krokvemi a 120mm pod) a systémový SDK podhled Rigips.

Způsob topení a ohřevu TUV

Vytápění a ohřev TUV bude kondenzačním plyn.kotlem s bojlerem na cca 180l. Ve sklepě a v podkroví jsou navržené radiátory a v přízemí podlahové topení. V domě bude také krb s teplovzdušnou vložkou a rozvody do pokojů v podkroví.

Větrání

Není plánované

DOPLŇKOVÉ ÚDAJE

O STAVITELI

Jmenuji se Tomáš a pracuji jako řidič autobusu. Přítelkyně Ivana pracuje jako speditérka. Ještě než založíme rodinu, chtěli jsme si postavit dům podle našich představ. Dům si stavíme svépomoci za podpory rodiny a přatel. Stavíme od 7/2014 a termín dokončení 9/2016.

REALIZACE

Architekt

Bukolský Antonin

Realizační firma

stavba svépomocí

Další dodavatelé

Heluz, Tondach, DEK, PRO-DOMA, Cemix, LIMAokna, G-mont, ZAPA, Tesařství Milan Dohnálek, ISOVER